Reklama
Langas pats užsidarys po 5 sekundžių
Uždaryti

Richard Dawkins straipsniai

Joseph Ratzinger yra tobulas popiežius

„Ar popiežių Benediktą XVI reikėtų kaltinti dėl visų skandalų, susijusių su Europos dvasininkais, kaltinamais seksualiniu išnaudojimu?“

Plačiau...

Įsivaizduokite pasaulį be religijos

„Įsivaizduokite pasaulį be religijos“ — dainavo Džonas Lenonas (John Lennon). Įsivaizduokite, kad nebuvo teroristų savižudžių, rugsėjo 11-osios, liepos 7-osios, Kryžiaus žygių, raganų medžioklių, Parako sąmokslo, konflikto dėl Kašmyro, Indijos ir Pakistano padalijimo, Izraelio ir palestiniečių karų, serbų, kroatų ir musulmonų žudynių, Šiaurės Airijos „neramumų“. Įsivaizduokite, kad nebuvo talibų, susprogdinusių senovines statulas, plakusių moteris už tai, kad kažkiek odos atidengė svetimam žvilgsniui, viešai kirsdinusių šventvagių ir atsimetėlių galvas. Įsivaizduokite, kad nebuvo persekiojami žydai, nes religijos nesaistomi jie senokai įsiliejo į aplinkines visuomenes.

Plačiau...

Dievo egzistavimo tikimybė

Įtariu, kad daugybės žmonių galvose kartkartėmis vis dar sublyksi jausmas, sakantis, jog evoliucijos teorija nėra pakankamas paaiškinimas gyvybei Žemėje. Kaip biologas galiu pasakyti tik tiek, kad šis jausmas vis labiau mažėja ir galiausiai dingsta, kuo daugiau žmogus domisi ir gilinasi į tai, ką mokslas žino apie evoliuciją ir apskritai apie gyvybę.

Plačiau...

60 SEKUNDŽIŲ: Richard Dawkins

Britų evoliucinis biologas Ričardas Dokinsas parašė daug knygų, viena žinomiausių yra „Savanaudis Genas“ [angl. „The Selfish Gene“]. Jis taip pat dirbo Oksfordo universitete. Kita jo knyga — „Dievo Iliuzija“ — sukėlė nemenką atgarsį, mat knygoje teigiama, jog Senojo Testamento Dievas „bene pats baisiausias veikėjas, kurį tik galima rasti pasakose ir fantastinėje literatūroje“.

Plačiau...

Richard Dawkins: gyvačių taukai ir švęstas vanduo

Ar mokslas ir religija vienas kitą papildo? Ne.

Yra mokslininkų, kurių klausydamiesi galime pamanyti, jog jie yra labai religingi žmonės, tačiau taip jau yra, kad dažnai jų pažiūros nesiskiria nuo tų mokslininkų, kurie save atvirai vadina ateistais.

Plačiau...

Ateizmo DUK

Ričardas Dokinsas, bestselerio „Dievo Iliuzija“ autorius, neretai bendrauja su žurnalistais, kurie dažniausiai klausia Ričardas į visus klausimus atsakinėja sklandžiai ir pasitikėdamas savimi, kiekvienas mokslininko atsakymas parodo, su kokia aistra ir užsidegimu jis stengiasi paaiškinti savo požiūrį, o jo klausytis yra labai malonu. Čia aptarsime keletą dažniausiai jam užduodamų klausimų ir atsakymus į juos.

Plačiau...

Skaitytojų klausimai Richard Dawkins

Ateizmą agituojantis mokslininkas atsakinėja į skaitytojų pateiktus klausimus.

Pradžioje buvo... Kas? (klausia Alan Broadhurst iš Nottingham)

Paprastumas.

Plačiau...