Reklama
Langas pats užsidarys po 5 sekundžių
Uždaryti

Sam Harris straipsniai

Proto auka

Žmones nuo seno žavėjo kruvinos aukos. Gana dažnai pasitaikydavo, jog vaikas būdavo meiliai ir rūpestingai auginamas vien tam, kad atėjus laikui, jį būtų galima paaukoti, paskersti jį, pakasti arba sudeginti gyvą, dažnai tai vykdavo ant kalno ar lauke, kuriame tikimasi derliaus. Būtent tam ši auka ir būdavo skirta, kad religiniai fanatikai nusiramintų, idant saulė ir toliau švies, o derlius bus geras. Tokios buvo aukos nematomiems ir išgalvotiems dievams.

Plačiau...

Mokslas turi sunaikinti religiją

Dauguma žmonių yra įsitikinę, jog Visatos kūrėjas parašė ar bent jau padiktavo vieną iš jų knygų. Deja, tokių knygų, kurios pretenduoja į dieviško kūrinio statusą yra apstu. Visose tokiose knygose yra nurodymai, kaip žmonėms derėtų gyventi, tačiau vienos knygos prieštarauja kitoms ir, nors ir stengiamasi žmones sujungti vieninga tikėjimo dvasia ir nežiūrėti į skirtumus, šie nesutapimai tikėjimo nuostatose vis dar sukelia stebėtinai didelį kiekį neramumų.

Plačiau...

Sam Harris: 10 mitų ir 10 tiesų apie ateizmą

Keletas apklausų rodo, kad žodis „ateizmas“ Jungtinėse Valstijose tapo tokia nenuplaunama dėme, kad buvimas ateistu dabar yra didžiausia kliūtis siekiant politinės karjeros (kur kas labiau nei buvimas juodaodžiu, musulmonu ar homoseksualiu). Nesenos „Newsweek“ apklausos duomenimis, tik 37 % amerikiečių prezidento rinkimuose balsuotų už visais kitais atžvilgiais tinkantį ateistą.

Žinant, kad ateistai dažniausiai yra vieni intelektualiausių ir moksliškai raštingų žmonių bet kurioje visuomenėje, yra svarbu paneigti mitus, neleidžiančius šiems žmonėms įgyti svaresnio balso šalies valdyme.

Plačiau...

Dievo įkaitai

Irakiečių Kurdistane, moterį vardu Kajal Khidr jos vyro šeima apkaltino svetimavimu ir šeši jos vyro šeimos nariai ją paėmė įkaitu. Kajal Khidr buvo kankinama ir žalojama; giminaičiai nupjovė dalį jos nosies ir teigė, jog ją nužudys, kai tik ši pagimdys vaiką. Po to, kai pabėgo į Siriją, du iš šešių moters kankintojų buvo suimti. Tačiau abu sulaikytieji per parą buvo paleisti, mat atsakingos institucijos nustatė, jog jie veikė gindami savo šeimos garbę. Prieš juos nebuvo pateikti jokie kaltinimai.

Plačiau...