Reklama
Langas pats užsidarys po 5 sekundžių
Uždaryti

Redakcija

Pastaruoju metu Lietuvoje yra leidžiama nemažai knygų religine tematika. Kiekviename knygyne galime be vargo rasti krikščioniškos, musulmoniškos, budistinės ir kitos literatūros.

Tokios leidyklos kaip „Katalikų pasaulio leidiniai“ ar „Katalikų pasaulis“, nuolatos leidžia knygas vienaip ar kitaip susijusias su krikščionybe. Šiose knygose pateikiama informacija dažniausiai būna neparemta jokiais įrodymais, tik „religine“ logika, kuri dažniausiai yra klaidinanti bei neatitinkanti realybės. Skeptišką požiūrį propaguojančių knygų pastaraisiais metais išvis nėra išleista. Tai žaidimas į vienus vartus, kur mokslas bei racionalus požiūris yra triuškinamas, nors XXI amžiuje turėtų būti atvirkščiai.

Liūdna, jog niekam tai nepasirodė pakankamai rimta problema, kadangi kritinio-racionalaus mąstymo trūkumas retai kada padeda gyvenime. Tai yra pagrindinė priežastis, paskatinusi mus leisti knygą „Dievo iliuzija“ lietuvių kalba. Dar viena labai rimta priežastis, kodėl pasirinkome būtent šią knygą — mūsų požiūris į pasaulį tiesiog idealiai sutapo su Ričardo Dokinso dėstomomis mintimis. Esame įsitikinę, jog šios mintys yra teisingos bei vertingos, todėl ir ryžomės leisti šią knygą. Žmogus turi teisę susipažinti su įvairiais požiūriais į pasaulį, išklausyti abiejų pusių argumentus ir tik tada pasirinkti jam priimtinesnę gyvenimo filosofiją bei pasaulėžiūrą. Kai kam melas yra vertybė, „padedanti“ gyvenime, tačiau mums svarbiausia yra tiesa.


Visais rūpimais klausimais galite kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:

El. paštas: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.